Integrirana IUN "Lovstvo i šume" u Slavonskom Kobašu

U PŠ Slavonski Kobaš 16. rujna 2019. održana je integrirana izvanučionička nastava „Lovstvo i šume“ u kojoj su sudjelovali učenici od 1.-8.r.

U 8 sati skupili smo se ispred škole gdje su učenicima podijeljenji obroci. Zatim smo se zaputili do Lovačkog doma LD „Orljava“. Tamo su nas dočekali lovci Josip Olujević, Ivan Zavišić i Dubravko Kolundžić. U pratnji lovaca, nastavili smo put do šume „Tukovi“. Tamo nas je dočekala druga grupa lovaca. Mijo Pišonić je napravio ražnjiće, Ivan Zavišić i Antun Pišonić su naložili vatru. Predsjednik i lovci su nam zaželjeli dobrodošlicu i održali kratko predavanje o lovu, lovstvu te utjecaju i važnosti lovaca za ekosustav i biološku raznolikost.

Kao što običaji lovaca nalažu,učenici su mogli ispeći kobasicu, slaninu ili hrenovku na ogromnoj vatri. Nakon jela, natjecali smo se u različitim igrama kao što je potezanje užeta, prenošenje krumpira u žlici i skakanje u vreći. Uslijedio je Kviz znanja.

Po povratku u školu uključili smo se u eko akciju „Zelena čistka“ čisteći okoliš i skupljajući smeće.

Dan je bio predivan, a učenici su se zadovoljni i sretni vratili u školu.

objavio: Julijana Kolundžić   datum: 1. 10. 2019.

« Listopad 2020 »