26.susret malih pjesnika Slavonije i Baranje

I ove godine naša škola imala je čast biti izabrana kao gost na 26.susretu malih pjesnika Slavonije i Baranje u Cerniku.To nam je omogućila učenica naše škole Ana Živatović (7.b) čija je pjesma Pjesnici uvrštena u četrdeset najljepših pjesama ovogodišnje manifestacije. Inače je ove godine na natječaj prispjelo 97 pjesama iz 31 škole.U prosudbenom povjerenstvu bile su profesorica  i spisateljica Đurđica Stuhlreiter,pjesnikinja Eva Kraljić i profesorica Vjekoslava Bagarić koje su odabrale četrdeset pjesama za javno izvođenje i tisak u zbirci.

Sam program počeo je u 12,10 sati otvorenjem Susreta i blagoslovom sudionika. Nakon toga uslijedila je središnja priredba u školskoj sportskoj dvorani na kojoj su učenici krasnoslovili i čitali svoje pjesme. Naša Ana lijepo je krasnoslovila svoju pjesmu Pjesnici.Potom je uslijedila podjela nagrada i priznanja. Na kraju je uslijedio  bogati ručak za sve sudionike ove manifestacije.

I tako je u ugodnom druženju i ozračju završio i ovaj 26.susret malih pjesnika.

Ani i svim ostalim malim pjesnicima u našoj školi želimo još mnogo lijepih pjesama, kako bismo mogli pokazati svoje stihove na sljedećem  Susretu.

Svjetlana Milašin

PJESNICI

Kad bismo znali svi pjesme pisati
                 mogli bismo iz duše najdublje misli iznijeti.

Mogli bismo izreći riječi
            za koje glazba nije potrebna
           jer je pjesma sama po sebi dovoljna.

Mogli bismo olovku primiti u ruku
        i papiru iznijeti svu svoju muku.

Mogli  bismo pisati o ljubavi i bolu,
     o brdima i dolu,
o sreći i tuzi
ljudima i stvarima
i ostalim životnim čarima.

Tada bismo znali
da prava pjesma leži u nama,
duboko u duši skrivena!

Ana Živatović, 13 godina
                                                                                            Osnovna škola Dr. Stjepan Ilijašević  Oriovac
                                                               Voditeljica:Svjetlana Milašin

objavio: Ivan Pehar   datum: 27. 11. 2019.