ODRŽAN DAN OTVORENIH VRATA ; SVIJET JE LOPTA ŠARENA

Dan otvorenih vrata s temom „Svijet je lopta šarena“ održan je u našoj školi 21. 01. 2020. godine. Održavao se i u matičnoj i u područnim školama, a pozvani su bili i roditelji. Tema dana se izrodila iz međunarodnog projekta u kojem sudjeluje naša škola „Play children play“.  Potaknuti igrom, Dan otvorenih varata je proveden kao integrirani dan s naglaskom na starim, tradicijskim igrama te izradom rukotvorina.

Svaki razred je dobio po dvije ili tri igre koje su se igrale nekada davno, uglavnom u prirodi, te su se okušali u igranju istih. Neke od igara su bile : Crna kraljica, Krokodil, Lastiš, Care, care, gospodare, Trula kobila, Crni otrov, Ide maca oko tebe, Došla majka s kolodvora i druge. Nakon što su se svi učenici okušali u raznim igrama, zajednički su pisali pravila kako bi što lakše mogli drugima objasniti i prezentirati svoje igre. Dan smo završili izradom raznih rukotvorina i igračaka iz prošlosti. Učenici su, uz pomoć učitelja – voditelja i roditelja, oslikavali krpe, izrađivali lutke od kuhača, privjeske za ključeve, držače za olovke, podmetače za čaše, druge stare igre, praćke, magnete, oslikavali tikvice i staklo. Sve što su započeli će nastaviti izrađivati do Dana škole, kada će to biti izloženo, a nešto o dtoga će biti i poklon gostima koje tada očekujemo iz Španjolske, Belgije i Finske. Na kraju dana su učenici i roditelji ispunili evaluacijske listiće.

objavio: Emica Andrijević   datum: 23. 1. 2020.