Obilježavanja Dana sjećanja na Vukovar

U Područnoj školi Slavonski Kobaš učitelj Josip Jagodar pripremio je s učenicima 8. K razreda prigodan program povodom obilježavanja Dana sjećanja na Vukovar. Učenici i učitelji okupili su se u sportskoj dvorani gdje je izveden program. Učenik Ivan Andrić čitao je "Riječ prvu" Siniše Glavaševića. Nakon njega je Josipa Bobošević pročitala "Priču o gradu" istog autora. Marijana Matok recitirala je pjesmu Hrvoje Hegedušića "Stoji grad", potom je Sofija Andrić pročitala "Priču o ratu", a Petra Jagodar "Priču o igri" Siniše Glavaševića. Učenik Karlo Pišonić recitirao je pjesmu Najboljih hrvatskih tamburaša "Pismo Vukovaru". Nakon njega je učenica Nikolina Pribanić pročitala Glavaševićevu "Priču o djetinjstvu". Program je završio recitacijom pjesme Vladimira Kočiša Zeca "Gospodine Generale" koju je recitirala Lucija Klarić. Nakon programa, učenici su zapalili lampione ispred sportske dvorane.

objavio: Ivan Pehar   datum: 20. 11. 2019.

« Listopad 2020 »