ZELENI SVODOVI ZAČARANE ŠUME

“Zeleni svodovi začarane šume “ naziv je ovogodišnje proljetne izložbe  likovnih radova  učenika osnovnih škola Republike Hrvatske   koju je organizirao Odjel dječjeg likovnog stvaralaštva  grada Sl.Broda Galerije umjetnina grada Sl. Broda kao dio  tradiconalnih slavonsko-brodskih dječjih svečanosti “ U svijetu bajki Ivane Brlić Mažuranić”.

Izložba je zamišljena kao edukativno-estetsko-etički model povezivanja osnovnoškolaca Hrvatske  na obradi univerzalne teme života i odrastanja uopće, rasvjetljavajući pritom uvijek iznova sveprisutne životne mudrosti .

Vječna  istina koja obavija  čitav univerzum, lebdi nad nama i poziva nas posredstvom književnog genija kakva je bila Ivana Brlić Mažuranić da ju spoznamo i približimo djeci svijeta, kako bi ju mogli svakodnevo živjeti u punini svojih mladih života.

Na ovogodišnju izložbu inspiriranu pričom  “U Vilinskih dvori” iz 1903g., odazvalo se 53 osnovne škole iz 16 županija , sa ukuno 403 rada/209 iz RN i 194 iz PN. Podjeljeno je 18 jednakovrijednih nagrada /priznanja.

Čestitamo našoj mladoj predstavnici Teni Abram, 3k,  koja ušla u ovaj krug odabranih, kao i njenoj mentorici , učiteljici RN Ljubici Milašin. Kvaliteta rada prepoznata je i rad je postavljen kao i jedan od 5 plakata koji najavljuju izložbu.

Samo tako naprijed! Djelo je nagrada  (ili  kazna) za način na koji stvaraš!

Čestitke svima, malim  i velikim osnovnoškolcima koji su sudjelovali u likovnom natječaju.

(NIkolina Pribanić, Lucija Kolundžić, Luka Matok, Karmela Posavac, Ivana Lužanac, Leoni Čelebija, Gabrijela Šoštarić,Renato Vinčić, Marija Zulić)

Izdvajajući vlastito vrijeme i ulaskom u svijet u kojem caruje crta, boja, ploha ; stvarajući nešto novo, neponovljivo i istovremeno  pripadajuće samo vama, ali ponuđeno i cijelom svijetu kao što je u prirodi ljubavi same, svi ste pobjednici.!

Otvorenje izložbe   uljepšali su i prekrasni glasovi  pjevačkog zbora OŠ Bogoslav Šulek   sa poznatim skladbama ,te za ovu prigodu napisanom i uglazbljenom pjesmom -Živimo u bajci- bračnog para Jasne i Gorana Stajića.

Posjetili smo izložbu i istinski uživali. Upućujem poziv u ovaj začarani vilinski svijet iz kojeg topli majčinski zagrljaj i izgovorena riječ vraćaju na  ispravan put jednog zanesenog Tomicu ( a on se osjeća spašenim i zahvalnim), poput mnoge djece zanesene virtualnim svijetom  paralelnom ovom stvarnom u kojem smo. Najveća moć nije zapravo u sveprisutnosti i dostupnosti svima i svačemu u svakom trenutku,  kao i u samopromidžbi kroz digitalne  medije, ona je u  osjećajima za bližnje.

Izložba je otvorena do 10.svibnja u LS Vladimir Becić u Sl. Brodu, oplemenite se slikom   i životnom mudrošću naše drage Ivane.

učiteljica LK Alena Martinović Mileusnić

objavio: Tatjana Hajnal   datum: 20. 4. 2015.