OSNOVNA ŠKOLA "DR. STJEPAN ILIJAŠEVIĆ"

Osnovna škola "Dr. Stjepan Ilijašević"  broji 334 učenika.  Matičnu školu u Oriovcu pohađa 192 učenika u četiri odjeljenja razredne nastave i osam odjeljenja predmetne nastavete. Područnu školu u Slavonskom Kobašu pohađa 96 učenika u četiri odjeljenja razredne i četiri odjeljenja predmetne nastave. Područnu školu Brodski Stupnik pohađa  u46čenika u četiri razreda razredne nastave.

U školi o učenicima brine 12 učiteljica razredne i 28 učitelja/ica predmetne nastave, ravnateljica škole Darija Jozić Ratković te 3 stručne suradnice škole: pedagoginja Emica Andrijević, psihologinja Ana Zdjelarević i  knjižničarka Svjetlana Janđik.

Osim redovne nastave, učenici su uključeni u dodatnu (hrvatski jezik,engleski jezik, matematika, priroda i društvo, povijest, geografija, kemija, biologija i fizika), dopunsku (hrvatski jezik,engleski jezik, matematika, fizika, kemija) te izbornu nastavu. Izborna nastava organizirana je iz vjeronauka, informatike i njemačkog jezika.

Od izvannastavnih  aktivnosti učenicima je ponuđeno sljedeće: mali kreativci, DIY skupina, Spretne ruke, likovno - kreativna skupina, plesno – kreativnu skupinu, ,literarna skupina, likovna skupina, stvaralačka radionica, vokalni i instrumentalni sastav, robotika, rukometna skupina, likovna skupina, recitatorska skupinu, ljekovito bilje, modelari, vjeronačna skupina, gimnastika, odbojka, badminton.

Škola je posebno ponosna na školski humanitarni projekt „Zajedno srcem“ koji uspješno provodimo već više godina. O samom projektu možete pročitati u izborniku Projekti. Osim toga, uključeni smo i u mnoge druge projekte. Već nekoliko godina sudjelujemo u međunarodnom projektu Šafran u kojem  se sadnjom šafrana, kao simbolom Davidove zvijezde, prisjećamo svih žrtava Holokausta. Od prošle školske godine škola sudjeluje u Erasmus + projektu zajedno sa zemljama partnerima : Španjolskom, Belgijom i Finskom.

Uključeni smo u brojne eTwinning projekte, nacionalni projekt Čitanjem do zvijezda te smo samostalno pokrenuli projekt Vremeplov. Svi projekti su navedeni u Školskom kurikulumu koji je dostupan na stranici.

« Listopad 2020 »