OSNOVNA ŠKOLA "DR. STJEPAN ILIJAŠEVIĆ"

Osnovna škola "Dr. Stjepan Ilijašević"  broji 320 učenika.  Matičnu školu u Oriovcu pohađa 175 učenika u četiri odjeljenja razredne nastave i šest odjeljenja predmetne nastave. Područnu školu u Slavonskom Kobašu pohađa 90 učenika u četiri odjeljenja razredne i četiri odjeljenja predmetne nastave. Područnu školu Brodski Stupnik pohađa  54 učenika u četiri razreda razredne nastave. Od ove školske godine škola ima i posebni razredni odjel koji broji 3 učenika.

U školi o učenicima brine 12 učiteljica razredne i 28 učitelja/ica predmetne nastave, ravnateljica škole Jasna Vidmar te 3 stručne suradnice škole: pedagoginja Emica Andrijević, psihologinja Ana Helena Galić i  knjižničarka Svjetlana Janđik.

Osim redovne nastave, učenici su uključeni u dodatnu, dopunsku te izbornu nastavu. Izborna nastava organizirana je iz vjeronauka, informatike i njemačkog jezika.

U ponudi je niz različitih izvanastavnih aktivnosti koje učenici mohu birati u skladu sa svojim interesima.

Škola je posebno ponosna na školski humanitarni projekt „Zajedno srcem“ koji uspješno provodimo već više godina. O samom projektu možete pročitati u izborniku Projekti. Osim toga, uključeni smo i u mnoge druge projekte. Već nekoliko godina sudjelujemo u međunarodnom projektu Šafran u kojem  se sadnjom šafrana, kao simbolom Davidove zvijezde, prisjećamo svih žrtava Holokausta. Već dvije godine škola sudjeluje u Erasmus + projektu zajedno sa zemljama partnerima: Španjolskom, Belgijom i Finskom.