Hrvatska ženska košarkaška seniorska reprezentacija uveličala Dan naše škole

Hrvatska ženska košarkaška seniorska reprezentacija  nakon Vodica došla je u Slavonski Brod, a u sklopu priprema za nadolazeći EuroBasket i danas 25. 5. 2015. u dogovoru sa stručnim timom i ravnateljicom škole posjetile našu školu. A najviše zahvaljujući igračici i bivšoj učenici škole Jeleni Ivezić.

Nakon  pozdrava ravnateljice i uvodnih riječi, učenici škole u organizaciji učitelja tjelesne i zdravstvene kulture demonstrirali su našim reprezentativkama elemente koje smo naučili na nastavi TZK. Učenici su pokazali zavidno znanje iz elemenata odbojke, nogometa, rukometa, gimnastike, taekwondo-a, atletike, plesa i hrvanja što je i pokazao pljesak košarkašica i ostalih učitelja i učenika s tribina. Poslije demonstracija učenika, reprezentativke su izvodile zadane elemente uz manje pogrješke na koje su im ukazivali učenici. Na kraju su nam reprezentativke demonstrirale elemente iz svog područja, košarke, čime su pokazale učenicima da s razlogom čine sastav hrvatske košarkaške reprezentacije, koju će predstavljati na Europskom prvenstvu u Mađarskoj  a koje će se održati od 11. lipnja 2015. Učenici 3. razreda i njihove učiteljice uručile su košarkašicama simbolične poklone koje su oni samostalno izradili. Košarkašice su poklonile lopte i majice za školu i učenike te obišle prostorije škole i podijelile autograme. Druženje uz razgovor smo nastavili u školskoj knjižnici.

Još jednom zahvaljujemo našim košarkašicama i njihovom stručnom stožeru na odvojenom vremenu te se nadamo da ovo neće biti zadnje takvo druženje.

objavio: Tatjana Hajnal   datum: 25. 5. 2015.