Hrvatski olimpijski dan 18.rujna 2015.-„

Brže,više,jače“

U znak sjećanja na 10. rujna 1991. godine, kada je utemeljen Hrvatski olimpijski odbor, svake godine na taj se datum obilježava Hrvatski olimpijski dan. I ove godine u svim su se školama, pa tako i u našoj, nizom aktivnosti  smo se podsjetili na to što sport znači za svakog čovjeka, a posebno na to koliki je njegov značaj u razvoju djece.

Hrvatski olimpijski dan OŠ“Dr.Stjepan Ilijašević“  obilježila je po drugi puta kao izvanučioničku nastavu u eko etno selu Lovčić.Učenici su sudjelujući u raznim sportskim diciplinama uz dobro osmišljen program pokazali kako ih se dobro može animirati za uspješan početak nove školske godine.

Programom obilježavanja olimpijskog dana zajednički djelujemo na promicanju olimpijskih načela među učenicima i poticanju razvoja sporta u RH..

U suradnji s lokalnom zajednicom,općinom Brodski Stupnik omogućena nam  je provedba integriranog dana u selu Lovčić i program poticanja sporta lokalne razine.

Sudjelovali su svi učenici  kako matične tako i područnih škola sa svojim razrednicima a uz raznovrsne tjelesne aktivnosti prisjetili smo se i naših slavnih olimpijaca. Važno je poticati mlade na sportske aktivnosti, što je izuzetno važno i dobro za budućnost s obzirom na to da se svi oni koji se bave sportom u ranoj mladosti žive tako i kasnije.

Razgibavanje, hodanje, trčanje,  natjecateljske igre ispunile su danas dan naših mališana, a sve sa svrhom promicanja zdravog načina života te važnosti bavljenja sportom. Bijelim majicama pokazali smo koliko nam je važno prijateljstvo. Svi smo se dobro zabavili, družili i uživali, a sve to u sportskom duhu.

Obilježili smo Hrvatski olimpijski dan

U razrede je stigla obavijest o održavanju Hrvatskog  olimpijskog  dana. Sudjelovali su svi razredi matične i područnih škola. Održao se u petak, 18. rujna 2015. god.

Naša škola je Hrvatski olimpijski dan održala u selu Lovčić. U Lovčić smo išli autobusima. Trebali smo doći sportski odjeveni i imati bijele majice. Svatko od učenika ponio je hranu i veće zalihe vode. Došavši na odredište, učenici su raširili svoje deke, malo se odmorili, a potom krenuli sa sportskim aktivnostima. Neki  učenici su išli u obilazak kapelice sv. Martina, dok su drugi učenici imali natjecanje u nogometu, graničaru, krosu i štafeti.

Obilježavanje olimpijskog dana proteklo je u zabavi i veselju. Na kraju, prije odlaska kući ravnateljica je učenike pozvala na palačinke. Većina učenika se lijepo veselila i družila s prijateljima u prirodi.

L.G.

Lovrić sv Martin

objavio: Tatjana Hajnal   datum: 18. 9. 2015.