Priznanje Turističke zajednice Brodsko-posavske županije

Brončani znak za Petra Pejića

I ove godine, opet, OŠ “Dr. Stjepan Ilijašević“ dobila je priznanje i nagradu TZ Brodsko-posavske županije u natječaju-Bogatstvo Hrvatske u kapljici vode - u sklopu edukativno-ekološke akcije TZ-RH - VOLIM HRVATSKU, a sve zahvaljujući likovnom radu učenika VIc razreda Petra Pejića.
Petar je minucioznim  dugotrajnim radom narisao djelić raznolikosti naše flore i faune  kopnenog i morskog  svijeta. Napravio je to tako realistično da je naš gospodin ravnatelj  Antun Mirković komentirao da  će se riba deverika pokrenuti  jer je živa.
Rad je gradio puno dugih sati  tehnikom tuš-pera koristeći tuševe u boji što je doprinjelo živosti crteža.
Komisija TZ Brodsko-posavske županije  prepoznala je kvalitetu i trud, odličnu ideju Petrovog rada, maestralnu vještinu ovog crtača i nagradila ga priznanjem i poklonom, a školu materijalnom nagradom i priznanjem-brončani znak.

Nagradu mu je uručio župan brodsko-posavski, gospodin Danijel Marušić, na prijemu  u Velikoj vijećnici Brodsko-posavske županije u Sl.Brodu, 21.lipnja, uz čestitke i riječi pohvale i poticaja.
Čestitam Petru i ovim putem, te mu zahvaljujem  na trudu koji ulaže i stvaralačkom izričaju kojim se podiže u sfere umjetnosti.Pozivam ga na daljnu suradnju u svjetove stvaralaštva  koji mu nisu strani, naprotiv vrlo bliski.

Učiteljica likovne kulture
Alena Martinović Mileusnić

objavio: Alena Martinović Mileusnić   datum: 29. 6. 2010.

« Svibanj 2024 »