ODRŽAN PUB QVIZ POVODOM DANA ŠKOLE

30. svibnja 2019. u našoj školi je po prvi puta održan PUB QUIZ. Sudjelovalo je 11 ekipa. Quiz je imao 10 kategorija s po 10 pitanja u svakoj kategoriji. Kategorije su obuhvaćale teme iz sporta, povijesti i geografije, umjetnosti, najnovijih vijesti, opće kulture, znanosti te književnosti i jezika. Znanje smo pokušali provjeriti i kroz kategoriju pitalica i mozgalica, Face off kategorije (kvizaši su pokušali odgonetnuti koja se dva lika iz javnoga života kriju u jednoj fotografiji) te Pogodi tko sam (jedan natjecatelj je objašnjavao tko je osoba koja se nalazila na listiću bez spominjanja njezinog imena ili prezimena, a ostatak ekipe je morao pogoditi o kojoj se osobi radi).

Natjecanje je počelo u 17.00 sati i okupilo je osamdesetak kvizaša. Ekipe su imale između 6 i 8 članova raznih dobnih skupina. Nakon svake kategorije natjecatelji su imali priliku saznati odgovore iz prethodne kategorije. QUIZ je animirala voditeljica, a kako bi sve bilo regularno, PUB QUIZ su koordinirali učitelji naše škole, zajedno s  ravnateljicom i stručnom službom. Naši djelatnici, tj. suci, su marljivo nadgledali natjecanje, a dvoje ih je savjesno ispravljalo pristigle listiće.

Kako bismo razlikovali i bodovali pristigle rezultate, ekipe su morale smisliti ime koje su navodile na svakom pristiglom listiću za odgovore. Tako smo imali sljedeće ekipe koje su postigle sljedeće rezultate:

Ime ekipe

SUPERTIM

57

11

Kao što se može iščitati iz navedenoga, treće mjesto zauzela je ekipa Try hard, drugo Pilići, dok je pobjedu odnijela ekipa Avengersa. Za osvojena mjesta uručene su im i simbolične slatke nagrade. Čestitamo, zahvaljujemo i pohvaljujemo sve natjecatelje na sudjelovanju i pozitivnoj atmosferi. Zahvaljujemo Dariji Jozić Ratković, Tatjani Hajnal, Antoniji Jagodar, Snježani Spajić, Ani Vizjak i Emici Andrijević na idejama za pitanja te Jasni Vidmar koja je kreirala sam QUIZ. Nadamo se da je cilj QUIZA ostvaren, a to je dobra zabava i druženje.

Vidimo se do godine.

Organizatori PUB QUIZA

objavio: Emica Andrijević   datum: 4. 6. 2019.

« Svibanj 2024 »